Debata Samorz...

  • Dołącz do nas

Debata Samorządu Uczniowskiego 03 czerwca 2014 r.

Dnia 03 czerwca 2014 r. w bibliotece szkolnej odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczna szkoła-bezpieczni uczniowie”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów klasowych wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego – Anną Kozaczek i nauczycielem historii – Alicją Czwerenko. Głównym tematem spotkania była analiza stanu bezpieczeństwa w naszej szkole oraz przestrzeganie norm społecznych przez uczniów.

Uczestnicy debaty zwrócili uwagę na różne przejawy łamania zasad: popychanie, bieganie po korytarzach, zaczepki słowne, lekceważenie poleceń nauczycieli dyżurujących. W oparciu o Statut Szkoły, Kodeks Ucznia oraz własne pomysły uczniowie starali się, aby wypracować sposoby i metody mające na celu poprawienie bezpieczeństwa w szkole.

Jednym z głównych wniosków był postulat wznowienia dyżurów uczniowskich. Dyżurni mieliby pomagać nauczycielom w pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa w czasie przerw – szczególnie w szatni i na boisku szkolnym.

Na koniec spotkania uczniowie zaproponowali, aby podobna debata odbyła się na początku przyszłego roku szkolnego.

 

DSCN2798DSCN2799DSCN2800DSCN2801

Skip to content