Apel z okazji...

  • Dołącz do nas

Apel z okazji dnia Sprzątania Świata – 20 września 2016 r.

Dnia 20.09. 2016r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Sprzątania Świata, którego celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I- VI oraz oddział zerowy.

Uczniowie klasy V przedstawili krótką historię  akcji Sprzątania  Świata oraz kilka wierszy tematycznych w tym również utworzonych samodzielnie lub w grupach. Przypomnieli  znaczenie pojęć tj. odpady, surowce wtórne, segregacja, recykling, utylizacja oraz przedstawili czas rozkładu niektórych odpadów i co można z nich otrzymać np. BUTELKA po wodzie wykonana z plastiku rozkłada się 500 lat, może z niej powstać polar, plecak, namiot. Przedstawili również  przykład  stroju ekologicznego. Odczytane zostały z gazetki  hasła promujące ochronę środowiska.

Chętni uczniowie z klas starszych wykonali z odpadów zabawki, które zaprezentowali na forum szkoły. Uczniowie z klasy VI samodzielnie przygotowali  występ tematyczny.  Na koniec Sekida Alicja przeprowadziła krótki  quiz kontrolny z wiedzy ekologicznej.

 

Sporządziła: Alicja Sekida

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content