Międzyszkolny...

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla klas VII- VIII – 25 kwietnia 2023 r.

📝🖊️✍️📑
25 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla klas VII- VIII. Do konkursu zgłosili się uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Waplewa Wielkiego oraz uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego ze Starego Targu. Jego celem było propagowanie kultury języka polskiego wśród uczniów i doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną. Na początku uczniowie rozwiązywali test ortograficzny, a później w zespołach odpowiadali na pytania z części gramatyczno – językowej i z części literackiej konkursu.
W konkursie wzięło udział 4 uczniów reprezentujących naszą szkołę. Byli to:
Agata Rudzka kl. VIII a
Mikołaj Daszyński kl. VIII b
Emilia McArthur kl. VII
Franciszek Lato kl. VII
Nauczyciele – opiekunowie dokładnie sprawdzali testy i odpowiedzi uczniów. Rywalizacja była zacięta. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów, które zostały ufundowane przez dyrektora naszej szkoły. Nauczycielki języka polskiego – Anna Kozaczek i Sylwia Jakubowska przygotowały pytania konkursowe i czuwały nad prawidłowym przebiegiem konkursu.
Oto wyniki:
I miejsce- Szkoła Podstawowa- Szropy
II miejsce- Zespół Szkolno- Przedszkolny- Waplewo Wielkie
III miejsce- Zespół Szkolno- Przedszkolny- Stary Targ
Mistrzynią ortografii została Hanna Urbańska ze Starego Targu.
/Informacja: Sylwia Jakubowska/