07 lutego 201...

  • Dołącz do nas

07 lutego 2017 r. – Podsumowanie pierwszego półrocza………

W dniu 07.02.2017 r. odbył się szkolny apel podsumowujący pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego. Pani dyrektor Teresa Skolimowska poinformowała społeczność szkolną o naszych wynikach zarówno w nauce jak i frekwencji. Najlepsi uczniowie zostali poproszeni o wystąpienie przed wszystkim klasami i nagrodziliśmy ich gromkimi brawami. Są dla pozostałych uczniów wspaniałym przykładem, że DLA CHCĄCEGO, NIC TRUDNEGO!

Po pani dyrektor głos zabrała pani Alicja Czwerenko dokonując podsumowania osiągnięć czytelniczych. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że czytanie popłaca, gdyż ilość wypożyczonych książek, dokładnie pokryła się z kolejnością najlepszych klasowych średnich ocen.

Następnie pani Alicja Sekida podsumowała konkursy przyrodnicze i naszą aktywność na rzecz otaczającego nas środowiska.

Po tych przemówieniach mikrofon otrzymała pani Dorota Belzyt, która podsumowała działania Szkolnego Kółka Teatralnego „Ochy i Achy” oraz Samorządu Szkolnego, poinformowała o najbliższych jego działaniach, czyli Poczcie Walentynkowej i Kiermaszu Walentynkowym przygotowanym wspólnie z panią Izabelą Kulik.

Pani Dorota Belzyt zwróciła także naszą uwagę na sprawy mniej przyjemne, do których należało nieodpowiednie zachowanie uczniów naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych (i nie tylko…). Kilka osób zostało nawet wymienionych z nazwiska i imienia jako te, z których nie powinniśmy w szczególności brać przykładu. Nie było to zapewne miłe doświadczenie, ale dzięki temu wiemy jak się nie zachowywać w szkole i że nagminne, złe zachowanie spotka się w naszej szkole z dezaprobatą, a uczniowie mający za nic zasady Kodeksu Uczniowskiego muszą się liczyć z tym, że nie pozostaną niezauważeni i anonimowi.

Po podsumowaniach obejrzeliśmy prezentację dotyczącą higieny osobistej. Młodsze dzieci zainteresowała bajka o tym jak Świnka Peppa robiła pranie, starszym podobał się skecz pt: „Czy prać skarpety?”. Na koniec koledzy: Przemysław Gliński, Damian Szymański, Jakub Tchórzewski i Karol Zakrzewski wzięli udział w konkursie na ekspresowe pranie skarpet. Chłopcy pokazali jak szybko i skutecznie doprać ręcznie skarpety. W nagrodę otrzymali drobne upominki i ogromny aplauz publiczności.

Po wszystkich tych atrakcjach w dobrych humorach wróciliśmy do klas na lekcje.

Od dnia 06.02.2017 na korytarzach naszej szkoły stoją skrzyneczki na walentynkowe życzenia. W dniu dzisiejszym odbył się także kiermasz kartek walentynkowych dla tych, którzy nie mieli czasu sami ich przygotować. Jutro na czwartej lekcji Samorząd Uczniowski rozniesie pocztę walentynkową … Życzymy wszystkim Szczęśliwego Dnia św. Walentego!!! Opiekuna zakochanych i chorych umysłowo… bo miłość to bardzo specyficzny stan umysłu 😉

WYNIKI PIERWSZEGO PÓŁROCZA

Frekwencja w klasach

  1. Klasa I średnia 94,8%
  2. Klasa IV średnia 94,26%
  3. Klasa II B średnia 92,68%
  4. Klasa VI średnia 91,7%
  5. Klasa II A średnia 90,5%
  6. Klasa V średnia 87,56%
  7. Klasa III średnia 89%

Średnia ocen klas IV-VI

1.Klasa IV średnia 4,51 %

2.Klasa V średnia 4,18 %

3.Klasa VI średnia 3,85 %

Najlepsi uczniowie

Klasa I

Lena Aleksandrowicz, Emilia McArthur, Franciszek Lato, Aleksander Wieliczko

Klasa II A

Agata Rudzka, Zuzanna Ziętek, Dominika Gągerowska, Nikola Bogusławska, Jakub Kraszewski-Opala

Klasa II B

Kamil Zatorski, Bartłomiej Krzykowski, Kacper Makowski, Filip Nadrowski, Mikołaj Duszyński, Arkadiusz Gliński

Klasa III

Antonina Santowska

Klasa IV

Maciej Ozga śr. 5,54, Michniewicz Tomasz śr. 5,09, Grzegorz Lesiuk śr. 5,09, Michał Bajkowski śr. 5,09, Karol Kozłowska śr. 4,81.

Klasa V

Krystian Dudziński śr. 5,45, Wiktoria Bober śr. 5,36.

Klasa VI

Zuzanna Sawińska śr. 5,54, Izabella Radtka śr. 5,27, Amelia Stech śr. 5,0, Julia Łukasik śr. 4,90.

 

Uczniowie wytypowani do stypendium Wójta za I semestr roku szkolnego 2016/2017

Klasa IV :  Maciej Ozga śr. 5,54, Michniewicz Tomasz śr. 5,09, Grzegorz Lesiuk śr. 5,09.

Klasa V : Krystian Dudziński śr. 5,45, Wiktoria Bober śr. 5,36.

Klasa VI : Zuzanna Sawińska śr. 5,54, Izabella Radtka śr. 5,27, Amelia Stech śr. 5,0,

 

 

Skip to content